Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest świetną okazją, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi czas. Kiedy jest ciepłonależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, lubiące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak można ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niską ceną. Są dostępne dla ras psów różnych rozmiarów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do masy psa, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciwpchelne, dlatego dają wszechstronną opiekę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania psa przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby uchronić psa podczas letniej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków