Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla ilustracji kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, byle bezproblemowo podtrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas opracowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zmiata brudy do pojemnika, lub do kanału ściekowego. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada na dół. Ten typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, ponieważ może wytwarzać kłopot przy wejściu. odkąd kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, można zakupić nową i większą kuwetę, w tym celu, byle tylko wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot uwielbia kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, bowiem wybrane kocięta mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić do środka kuwetę, skoro nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Wskazane jest co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html